

Šestý turnaj ATP Valaška na antuce na Vršavě překvapivě vyhrál domácí Jan Šenkeřík

Překvapivého vítěze má šestý turnaj ATP Valašská. Na antuce ve Zlíně na Vršavě se z prvenství radoval domácí Jan Šenkeřík.
Tenista z krajského města v základní skupině porazil Slováka Petera Bartáka z Púchova a Petra Daniela Novotného (Valašské Klobouky). V pavouku ve čtvrtfinále bez problémů zdolal luhačovického Milana Miklase, v semifinále po těžkém boji udolal Jana Kostku z Valašských Klobouk a ve finále v další náročné partii pokořil dalšího tenistu z Luhačovic Martina Pláška.
,,Bylo to moje premiérové vítězství na okruhu ATP Valašska. Zatím jsem nejdál jednou postoupil do finále,“ radoval se Jan Šenkeřík.
Ten si chtěl turnaj ve Zlíně hlavně užít.
,,V něm jsem neměl žádné velké ambice. Zisk první příčky mě proto hodně překvapil,“ nezapíral tenista z krajského města.
Triumf na antuce na Vršavě si však zasloužil.
,,V duelu s Miklasem mi nešlo podání. Podržel mě však forhend i bekhend. Semifinálového soupeře Jana Kostku jsem porazil poprvé v kariéře. Ve vyrovnané partii s tenistou z Valašských Klobouk se mi dařil ritern a přechod do útoku. Navíc v klíčových momentech udělal Honza víc nevynucených chyb,“ prozradil Šenkeřík.
Ani ve finále nenašel přemožitele.
,,Na začátku souboje o první místo se mi však nedařil příjem. Navíc si na mě Martin Plášek po semifinálovém skalpu Martina Marušáka věřil. S přibývajícími gamy jsem se ovšem zlepšil a také jsem si zvykl na Martinovo podání. Nakonec jsem ale proměnil až čtvrtý mečbol,“ potěšil nečekaný úspěch na domácích kurtech třiadvacetiletého Jana Šenkeříka.
,,Finálový souboj rozhodla lepší fyzická připravenost a větší trpělivost soupeře. Honza Šenkeřík hrál celý turnaj velmi dobře a po zásluze ho vyhrál,“ uznal poražený finalista Martin Plášek.
Ve Zlíně se hrála i Soutěž super útěchy (o 5. místo). V ní ve finále valašskokloboucký Pavel Andrýs porazil Milana Miklase z Luhačovic 6:4.
Soutěž velké útěchy (o 9. místo) ovládl Martin Raška (Valašské Klobouky), který si ve finálovém souboji poradil s luhačovickým Kamilem Malotou 6:2.
Nejlepší tenisty v letošním ročníku ATP Valašska čeká ještě závěrečný Turnaj mistrů. Ten se bude hrát v sobotu 24. října na antuce v hale ve Zlíně na Vršavě.
VÝSLEDKY 6. TURNAJE ATP VALAŠSKA 2020:
Čtvrtfinále: Martin Plášek (Luhačovice) – Petr Daniel Novotný (Valašské Klobouky) 6:1, Martin Marušák (Zlín) – Pavel Andrýs (Valašské Klobouky) 6:3, Jan Šenkeřík (Zlín) – Milan Miklas (Luhačovice) 6:1, Jan Kostka (Valašské Klobouky) – Miloš Juříček (Vsetín) 6:4.
Semifinále: Plášek – Marušák 6:3, Šenkeřík – Kostka 6:4.
Finále: Jan Šenkeřík – Martin Plášek 6:4.
Lubomír Hotař

TOP REKLAMA










