

Luhačovický triatlon rozhodl Roman Kašpar na kole. Michaela Kotecká dominovala v závěrečném běhu

11. ročník terénního LCE3aTlonu 2020 – Luhačovického triatlonu ovládl Roman Kašpar z Újezdce u Luhačovic. V závodu složeném z 560 metrů plavání, 22 kilometrů jízdy na horském kole a 10 kilometrů běhu, dosáhl výsledného času 1:45:33. Druhé místo obsadil se ztrátou 1 minuty a 36 sekund Štěpán Mudrák, třetí do cíle doběhl v čase 1:52:12 Michal Hubáček. René Slánský (Poteč) skončil čtvrtý (1:53:55) a Zdeněk Slezák (OB Luhačovice) byl pátý (1:55:35).
,,Roman Kašpar šel z vody ze sedmé pozice a po plavání ztrácel 1 minutu a 33 sekund na čelo závodu. Na technické trati cyklistiky se mu však dařilo a na kole najel na Štěpána Mudráka 2 minuty a 48 sekund. V závěrečném běhu pak triatlonista z Újezdce u Luhačovic náskok na vedoucí pozici ještě o tři sekundy navýšil,“ informoval o rozhodujících momentech v závodu mužů hlavní organizátor a zakladatel Luhačovického triatlonu Libor Slezák.
Ženy si v okolí Luhačovic zazávodily na trati složené z 380 metrů plavání, 20 kilometrů jízdy na horském kole a 8,5 kilometru běhu. Prvenství mezi nimi vybojovala uherskobrodská rodačka Michaela Kotecká, jež se blýskla časem 2:04:50. Druhé místo získala za čas 2:12:53 Barbora Pišová, zisk bronzu si zaknihovala Iva Vavrysová (obě OB Luhačovice, 2:15:45).
,,Michaela Kotecká rozená Mahdalová, která v minulosti hájila barvy OB Luhačovice, pochází z Uherského Brodu. Matka tří dětí dnes žije v Lucembursku a pracuje ve Francii. Jako dvacetiletá v roce 1998 reprezentovala Česko na juniorském mistrovství světa v orientačním běhu,“ představil zajímavou vítězku v ženském závodu v Luhačovicích Libor Slezák.
Video: LUHA TV
Ten také hodnotil její výkon. ,,Na trati cyklistiky se Míša trápila. Na kole na Barboru Pišovou nabrala téměř pětiminutovou ztrátu. Ovšem v běhu podala skvělý výkon a v závodu svoji největší soupeřku nakonec porazila o 8 minut a 3 sekundy,“ chválil nejlepší triatlonistku Slezák
Na kratší trati bojovali rovněž muži. Jejich závod vyhrál Šimon Sláma (OB Luhačovice, 1:49:21), před želechovickými dvojčaty Jakubem Linhartem (2:08:53) a Adamem Linhartem (oba SKOB Zlín, 2:23:59).
V letošním ročníku Luhačovického triatlonu se v obou závodech postavilo na start 34 triatlonistů a triatlonistek. Do cíle jich doběhlo dvaatřicet.
Nejstarším účastníkem byl 58letý Josef Hubáček, který v hlavním závodu obsadil v čase 2:00:17 devátou příčku. Nejmladším účastníkem byl jeho vnuk devítiletý Sebastian Macka. Ten na kratší trati dosáhl času 2:49:12, což mu ve výsledkové listině mezi muži v této společnosti stačilo na zisk 4. místa.
Lubomír Hotař

TOP REKLAMA










