Fotbalisté Slavičína se vracejí z dalekého Šumperku bez bodového zisku

date_range 16.Říj, 2024 featured_play_list Sport

Další mistrovské utkání ve 4. Moravskoslezské lize odehráli hráči FC TVD Slavičín v neděli 13. října v Šumperku. V podhůří Jeseníků se jim však nedařilo a prohráli o dvě branky. O všem podstatném se rozhodlo již v prvním dějství, kdy Valaši dvakrát inkasovali. Ve druhé půli Slavičané prostřídali sestavu, ale utkání se jim už zdramatizovat nepodařilo. V dalším kole hostí fotbalisté FC TVD Slavičín v neděli 20. října na domácí půdě Tatran Všechovice. Utkání má výkop v tradičním času v 10.15 hodin.

Petr Slončík, trenér FC TVD Slavičín:
Katastrofální první půle. Kluci zůstali duchem ještě v autobuse, byli absolutně bez pohybu, bez nasazení, agresivity. Zde jsme si zápas prohráli. Byli jsme ve všem pomalí, situace v obranné fázi řešili velmi špatně. Zatímco domácí hráli fotbal, my špatně napadali, necouvali a pouze spoléhali na ofsajdy. Po jedné takové jsme poprvé inkasovali. Chvíli na to jsme vymysleli druhý nesmysl, sami jsme si naliskali. Až po prostřídání jsme se zlepšili, hlavně v nasazení to už po přestávce bylo o něčem jiném. Napadáním jsme nutili soupeře k chybám, ale ty jsme nedokázali potrestat. Škoda. Chvílemi jsme dominovali, ale popravdě si nevytvořili řádné nebezpečnější situace.

Web FK Šumperk: Těžký duel proti Slavičínu. To bylo očekávání nedělního dne, tradiční soupeř vždy dokázal v Šumperku předvést dobrý výkon a často si i zabalit body na cestu domů. Tentokrát ale odjížděli Slavičínští s prázdnou, navíc nevstřelili ani gól.

Trenér Radim Netopil postavil základ na stoperské dvojici Morong – Smrž, v brance nechyběl Kreizl a na hrot se posunul Ostrovka. Významnou roli pak hrála solidně fungující záložní řada dobře podporovaná oběma krajními obránci. V součtu z toho byl zatím nejlepší zápas sezóny. Hosté vedení Petrem Slončíkem přitom nebyli bezzubí. Měli příležitosti, byť v první půli jich bylo pomálu. Koncovku spíše z větší vzdálenosti si Kreizl pohlídal. Hlavně však hostům chyběla přesnost nejen ve finální fázi.

Naopak šumperští hráči servírovali svým fanouškům rychlé souhry vedené hlavně po krajích, nicméně zahrozit dokázali i středem. A defenzíva Slavičína se v první půli s aktivní domácí hrou dosti trápila. Již v úvodních minutách měl solidní šanci na kopačce Guzik, ale jeho ránu vyrazil Pjajko. Na první gól si tak diváci počkali až do 20. minuty. Během pár vteřin dostal domácí celek míč od brankáře Kreizla až do vápna soupeře. Hlavně skvěle načasovaná přihrávka Nováčka na nabíhajícího Mráze, kdy ofsajdové postavení šumperského hráče zrušil zapomenutý zadák Kalus, dostalo Slavičín zcela mimo hru. Mráz pak adresoval krásný pas do vápna na osamoceného Michala Guzika. Nedávná posila zvedla hlavu a do protipohybu brankáře nedala gólmanovi Slavičína šanci.

Ostrovka zarputilost přinesla pojistku

Další důležitý moment přišel o chvíli později. Dlouhý nákop mohli mít zdánlivě pod kontrolou hráči hostů, včetně vyběhnuvšího Pjajka. Jenže Yevhen Ostrovka souboj nevypustil, natlačil se zarputile do souboje a rázem z toho byl míč pro něj. S balónem si odstoupil od soupeřů a poté vysokým lobem, byť v těžké pozici, dokázal přehodit všechny hráče i brankáře a pojistit vedení.

Důležitá branka dala klid na kopačky našim klukům. A mohlo být ještě veseleji. Další průniková přihrávka, tentokrát na Guzika, málem skončila využita. Šumperský hráč obhodil vybíhajícího Pjajka a poslal míč směrem do prázdné branky hostů. Jenže kombinace rozbitého brankového prostoru i srdnatě bojujícího a sprintujícího zadáka Naňáka nakonec šumperské fanoušky o radost připravila. Naňák na poslední chvíli míč z brankové čáry odehrál.

Do druhé půle nastoupili hosté se dvěma změnami v sestavě a s aktivitou. Jenže z převahy v držení míče si Slavičín šance vypracovat nedokázal. A když už se do koncovky dostal, tak zasáhl jistý Kreizl, který veškeré – více či méně nebezpečné pokusy – pokryl. A co bylo důležité, nedal hostům šanci ani k případným dorážkám. Naopak náš celek měl postupně i možnost vyrážet do brejků a mohl přidat další gól. Ale chyběl kousek k míči, přesnější finální přihrávka nebo klid. Navíc hřiště v závěru zápasu, s ohledem na silný déšť během dopoledne, ztrácelo kvalitu. Zápas se pak i přes delší nastavení dohrál bez většího vzruchu a zasloužené tři body zůstaly doma.

FK Šumperk – FC TVD Slavičín 2:0 (2:0)

Góly: 20. Guzik, 29. Ostrovka. Žluté karty: 2:1. Rozhodčí: Rygl – Rosický, Landsmann. Diváci: 110.

Šumperk: Kreizl – Stašák, Ostrovka (67. Mikeš), Smrž, Elšík (77. Vaněk), Horký, Nováček, T. Morong, Konečný, Guzik, Mráz (89. P. Morong). Trenéři: Netopil a Knobloch.

Slavičín: Pjajko – Vašulka, Malenovský (46. Vincour), Naňák, Staněk (81. Kostka), Juřica, Kalus, F. Kalík, Goňa (46. Šůstek), Žůrek (85. T. Kalík), Školník. Trenér: P. Slončík.