Fotbalisté Francovy Lhoty zdolali hokejisty Vsetína

date_range 15.Čvc, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Autogramiáda hráčů mužstva VHK ROBE Vsetín. Foto: Drahomíra Trchalíková

Na Valašsku se hrál zajímavý benefiční fotbalový zápas. V něm Francova Lhota zdolala hokejisty VHK ROBE Vsetín 6:2.

Utkání se hrálo v 30 °C horku. Sledovalo ho 500 diváků. Rozhodčím byl Luděk Matušinec.

Domácím se povedl nástup do střetnutí. Ve 12. minutě je poslal do vedení Kovář, o tři minuty přidal jejich druhou branku Mňačko. Ve 31. minutě Hryciow korigoval stav na 2:1.

Francova Lhota zdolala hokejisty VHK ROBE Vsetín 6:2. Foto: Drahomíra Trchalíková

Po změně stran Brož vyrovnal na 2:2. To však bylo ze strany vsetínského týmu všechno. Závěr duelu patřil Francově Lhotě. V 78. minutě skóroval Mikulín na 3:2, v 82. minutě přidal čtvrtou branku do sítě Vsetína Ondřej Filák, o minutu později dal pátý gól Surovec a gólový účet vydařeného duelu uzavřel v 88. minutě opět Ondřej Filák.

,,Soupeře jsme přehrávali kombinací. Důležité rovněž bylo, že nás podržel brankář Adam Trčka. Ve vyrovnaném duelu bylo klíčové, že se nám v závěru střetnutí dařilo v koncovce,“ prozradil tajemník TJ Francova Lhota Karel Matůš.

V zápase šlo i o charitu. Po celý průběh utkání totiž byla možnost přispět formou dobrovolného vstupného na Radimka Hnika, který bojuje s akutní lymfoblastickou leukémii.

Domácí pořadatelé připravili také pestrý doprovodný program.

Benefiční fotbalový zápas. Foto: Drahomíra Trchalíková

,,Po zápase proběhla autogramiáda hráčů mužstva VHK ROBE Vsetín. Bonusem byla ukázka poháru pro vítěze posledního ročníku hokejové Chance ligy. V poločasové přestávce předvedli ve dvou duelech svoje umění přípravka a mladší přípravka Francovy Lhoty,“ informuje ještě Matůš.

Ve Francově Lhotě nechybělo ani bohaté a chutné občerstvení – hot dog, žebra, kabanos z udírny, cigáro z udírny, pátek v rohlíku, pivo, malinovka a mnoho dalšího.

,,Všechno se snědlo a k tomu se vyčepovalo 8 beček piva,“ upozornil Karel Matůš.

V den konání fotbalového duelu také ve Francově Lhotě probíhal nábor do Českého národního registru dárců kostní dřeně.

,,Získali jsme 15 dárců kostní dřeně,“ potěšilo Matůše.