Snídaňový piknik nabídne domácí dobroty
V sobotu 12. května bude nádvoří Valašskoklobouckého podnikatelského centra patřit třetímu ročníku Férové snídaně, na kterou je zvána široká veřejnost. Ke společnému pikniku na podporu spravedlivého obchodu si mají lidé kromě deky na sezení přinést i vlastnoručně připravené občerstvení, na místě se pak bude podávat fairtradová káva a čaj. Snídat se začne v 9 hodin.
„Férová snídaně se koná ve městech po celé České republice druhou květnovou sobotu, na Světový den pro fair trade. Lidé svou účastí a připravením dobrot podle rodinných nebo tradičních receptů dají najevo, že využívají místní suroviny nebo produkty spravedlivého obchodu," vyjádřil spolu s pozváním místostarosta Martin Janík.
Férová snídaně ve Valašských Kloboukách 2017 |
Účastníci mohou na nádvoří podnikatelského centra přinášet doma připravené buchty a koláče, vlastnoručně vyrobené marmelády, čerstvě upečené chleby, pomazánky s bylinkami ze zahrádky a různé další lahůdky. Přibalit mohou také recepty.
Férovou snídani pořádá Fairtradové město Valašské Klobouky, Gymnázium Valašské Klobouky a Valašskokloboucké podnikatelské centrum. V případě deště se akce přesune do sálu.
-tz-