Po 3 letech se na valašskoklobucku udělovaly ceny podnikatelům
V novém klobuckém podnikatelském inkubátoru Dům na rohu se po dlouhých 3 letech udělovaly ceny podnikatelům na galavečeru Business dinner. Akce se uskutečnila ve středu 23. listopadu od 18.00 hodin, a to ve 3 blocích: vzdělávacím, společenském a networkingovém.
Ve vzdělávacím bloku vystoupil jednatel TIC Zlín Lukáš Trčka s představením platformy Zlinnovation, která společnými silami všech subjektů zapojených do inovačního podnikatelského ekosystému Zlínského kraje poskytuje kompletní spektrum podpůrných služeb pro všechny typy podniků, od start-upů až po inovační firmy expandující na zahraniční trhy. Hlavní přednášku večera pak měl pan ředitel firmy KOMA-Modular Stanislav Martinec s názvem „Všechno je jinak, aniž o tom víte,“ kde nastínil pro mnohé odvážné vize, které jsou však již v některých částech světa realitou. Nebál se také nahlédnout do blízké budoucnosti, jak bude vypadat svět v jeho oblasti podnikání, a to ve stavebnictví a doprovodných službách.
Ve společenské části večera se udělovaly ceny inovativně hned v pěti kategoriích.
V kategorii start-up roku byly uděleny ceny oběma úspěšným projektům z podnikatelského akcelerátoru Zlínského kraje Můj první milion, a to Kateřině Bělákové a Lucii Stružka se start-upem U nás kafe, za realizaci jejich zážitkové pojízdné kavárny a cateringem šitým na míru.
Druhým oceněným start-upem jsou Táňa Tkadlecová a Bohdana Kolínková, které šijí a prodávají udržitelnou pomalou módu pod značkou Ex Privata Industria (EPI slow fashion).
Cenu pro živnostníka roku obdržel Jiří Šenkeřík a jeho firma Moštuj, výrobce široké škály moštů různých příchutí.
Za firemní filantropii byl oceněn pan Karel Janáč a jeho firma Design 88 za kompletaci a distribuci proticovidových štítů v době frontálního útoku pandemie covid 19.
Firemní filantropie: Design 88 a SECAPRO
Tento projekt realizoval společně s panem Zdeňkem Juřicou z firmy SECAPRO, která obdržela následně ocenění pro inovační firmu roku za jejich inovativní produktové řešení elektronických vrátnic, které implementují po celé České republice. Vzhledem k souběžné akci v Praze cenu za něho převzala jeho manželka.
Poprvé také byla udělena speciální cena Vizionář Zlínského kraje, kterou obdržel pan Stanislav Martinec z firmy KOMA Modular.
O příjemnou atmosféru a hudební podbarvení společenské části večera se postaralo hudební trio ve složení Radana Beláková, Karin Vaculíková a Lada Martinková.
Netradiční zpestření proběhlo v podobě módní přehlídky nové kolekce v režii EPI slow fashion.
V poslední networkingové části mohli účastníci akce naplnit její hlavní poslání, kterým je budování partnerství a podnikatelské komunity v našem regionu.
Klobucký podnikatelský inkubátor si váží všech, kteří si našli čas a přišli na tuto zásadní podnikatelskou akci. Podnětem pro síťování bylo také uctění výročí 1 200 let od první písemné zmínky o Moravě, kdy mohli účastníci akce shlédnout 2 videa vytvořená Jihomoravským krajem, první o osobnostech Moravy, druhé o významných místech Moravy a následně přemýšlet také o tom, jak by takové propagační video mohlo vypadat v podání místních podnikatelů a zásadních míst.
Hlavní pořadatel a organizátor akce Klobucký podnikatelský inkubátor děkuje partnerům akce za jejich dlouhodobou podporu a spolupráci.
Jsou nimi Město Valašské Klobouky, TIC Zlín a CzechInvest – krajská pobočka Zlín.
Dále děkujeme spolupořadatelům akce KOMA Modular, U nás kafe, EPI slow fashion, Moštuj a hudební trio.
Petr Kozel, jednatel Valašskoklobouckého podnikatelského centra
Foto: Eva Fialová