Aktuality30. 3. 2018
Hlavní otázkou snad ani není, jestli se jedná o krátkodobý výpadek rozumu, ale spíše, jestli nemají na ČOV co dělat? Jestli není v olympijských sportech místečko, kde by se dalo rozumněji utratit pár set tisíc?
I když se předseda ČOV dušuje, že z celkové částky 600.000 Kč za pokus zprznit státní symbol České republiky zaplatil téměř polovinu ze svého, zdůvodnění je více než tristní. Jeden z hlavních důvodů, proč změnit hymnu je podle ČOV 6 VTEŘIN slovy: šest vteřin!!! To je časový rozdíl, který přivádí Český olympijský výbor k šílenství. Instrumentální verze na mezinárodních soutěžích může mít dle vyjádření Jiřího Kejvala maximálně 75 vteřin a naše hymna má „jen" 69 vteřin. To je hlavní důvod, proč se vyhodilo 600.000 Kč oknem.
Jestliže může ČOV používat peníze daňových poplatníků na svoje bláznivé pokusy, něco je zde ve velkém nepořádku. K tomu můžeme přičíst historický krach podpory sportu ze Sazky, poté fotbal a naprostý krach podpory mládežnického sportu. Co když existuje takových akcí povícero? Místo, aby se sportovní bafuňáři starali o to, o co mají, vymýšlejí naprosté kraviny a politici jen blábolí, jak se snaží rozvíjet sportovní možnosti. A Martina Sáblíková, která dovezla do České republiky za dobu její samostatnosti asi nejvíc medailí ze všech sportovců, může doma pořád trénovat na rybnících. Vlastně už ani tam ne, protože i zimy tady stojí za houby.
Dále je prý vhodné změnit hymnu, aby byla vlastenečtější. Proč by měla být vlastenecká hymna, když není vlastenecký národ? Pardon, národ je vlastenecký cca čtrnáct dní v roce během hokejového šampionátu, popřípadě do předčasného odjezdu z něj. Píseň myšlení lidí nezmění. Jestliže nedokáže být Čech hrdý na svoji vlast při současném zpracování a nádherném popisu toho, co by měl vlastně automaticky, ze srdce milovat, žádná pompéznost mu nepomůže. V jednoduchosti je síla.
Možná je výtvor pana Boka umělecky na výši, základní melodická linka je, laicky řečeno, okudrlinkovaná až tak, že bychom už nikdy neviděli na stupních vítězů naše sportovce zpívat, protože v té rozplizlé harmonii by se neměli pořádně kde chytit melodie. Že je třeba italská hymna úderná? No a co? Proč máme tu nevlasteneckou snahu nejvzácnější části naší historie měnit po vzoru cizinců? A propó, italská hymna svojí úderností až moc připomíná další italskou úderku Avanti popolo! Bandiera rossa, italských komunistů.
Britská zase opěvuje královnu respektive krále, německá melodie kdysi dávno byla naše a Hospodin skrze ni ochraňoval císaře a naši zem. Francouzská je dodnes hezky krvavá. Prostě každý máme svoje a vyjma převratů a vzniku nových států nikoho nenapadají takové šílenosti jako Český olympijský výbor.
Za těch 600.000 Kč možná mohla trénovat rok řada malých atletických nadějí, jejichž rodiče nemají prostředky, ať už by jejich dítě bylo sebevíc talentovanější. Takové gesto Jiřího Kejvala nenapadne. Samozřejmě v organizacích, kde se mávnutím ruky vyhazují mnohem vyšší částky, je to jen kapka v moři. Ale přesto by pan předseda měl ze svého doplatit i ten zbytek!
Autor: Radomír Dolanský
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.
Aktuality30. 3. 2018
Pokud plánujete na léto dovolenou v zahraničí a budete při ní potřebovat cestovní pas, nyní je ideální doba k jeho vyřízení. Před začátkem turistické sezóny se žadatelé vyhnou čekání ve frontě na úřadě a doklad je obvykle vyhotovován ve lhůtě kratší než tři týdny. Správní poplatek za vydání pasu činí 600 korun, pro děti do 15 let pak 100 korun.
„V loňském roce si na valašskoklobouckém městském úřadě vyřizovalo cestovní pas přibližně 1900 žadatelů z celého regionu, z toho více než 1000 zájemců o vyhotovení požádalo v období od května do července. Z toho je patrné, že hlavní vlna žádostí přichází jen těsně před začátkem nebo v průběhu období letních dovolených," informovala vedoucí odboru matriky a evidence obyvatel Soňa Kovaříková.
Ilustrační foto |
Ministerstvo vnitra doporučuje při cestách mimo Evropskou unii provést kontrolu doby platnosti pasů. „Některé cizí státy totiž po osobách vstupujících na jejich území požadují, aby měly cestovní doklad platný například ještě dalšího půl roku. Informace o takových podmínkách nebo vízové povinnosti lidé najdou na webových stránkách velvyslanectví daného státu," sdělila Soňa Kovaříková.
V případě, že žadatelé nestihnou vyřídit pas v běžné třicetidenní lhůtě, mají možnost požádat o vydání dokladu ve zkrácené lhůtě 6 pracovních dní. Správní poplatek u těchto pasů činí 4 tisíce korun a u dětí mladších 15 let 2 tisíce korun.
V rámci Evropské unie je cestování možné jen s občanským průkazem, a to i u dětí. K dalším státům, které jako cestovní doklad zohledňují občanský průkaz, patří Norsko, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Island, Albánská republika, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Gruzie, Makedonská republika, Moldavská republika nebo Srbská republika.
-tz-
Aktuality29. 3. 2018
Stejně jako každý rok, tak i letos se během velikonočních svátků policisté Krajského ředitelství policie Zlínského kraje zapojí do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce. Ta je vyhlášena mimo jiné ve snaze preventivně ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit tak vývoj dopravní nehodovosti na silnicích Zlínského kraje.
„Policejní hlídky se obecně zaměří na dodržování silničních pravidel s důrazem na odhalování řidičů pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Kontrolovat ovšem policisté budou i jiné nešvary, jako překročení nejvyšší povolené rychlosti, nepoužití bezpečnostních pásů, apod....," uvedl nprap. Petr Jaroš.
Ilustrační foto PČR |
„V loňském roce se během prodlouženého velikonočního víkendu na území Zlínského kraje stalo 35 dopravních nehod, při kterých nikdo nezemřel, jedna osoba utrpěla těžké zranění a 16 osob se zranilo lehce. V případě 7 nehod byla u některého z účastníků zjištěna přítomnost alkoholu v dechu," dodal Petr Jaroš.
Policisté se kromě bezpečnosti na silnicích samozřejmě zaměří i na dohled nad veřejným pořádkem a bezpečnost v ulicích při různých kulturních či církevních akcích.
-tz-
Aktuality28. 3. 2018
Sto let od začátku příprav na povolání ve Vizovicích si letos připomíná Střední škola oděvní a služeb Vizovice. K významnému výročí její vedení připravilo hned několik akcí, kterými chce představit jedno století dlouhou historii školy, která je jedinou svého druhu ve Zlínském kraji a jejíž absolventi dělají škole skvělé jméno nejen v České republice, ale i v zahraničí.
Prvními obory, které se ve škole vyučovaly, byly Holič - lazebník, Kadeřník, Švadlena a Krejčí. Zpočátku neměla své pevné místo a několikrát se stěhovala. Teprve od roku 1978 má své trvalé místo ve Vizovicích. Ve stejném roce otevřela i čtyřletý obor s maturitou Kosmetička. Spolu se školou v Bratislavě a Hradci Králové byla první střední školou v tehdejším Československu, která tento obor začala učit. Nyní škola nabízí nejen tradiční řemeslné obory, ale i obory nové. V její nabídce jsou obory s maturitou - Kosmetické služby, Fotograf se zaměřením na multimédia, Oděvnictví se zaměřením na návrhářství a modelaci oděvů, nástavbové studium Vlasový specialista a Podnikání a obory s výučním listem Kadeřník a Krejčí. Škola je také místním centrem celoživotního vzdělávání dospělých.
S kolekcí CO KNIHOVNA DALA uspěli žáci na soutěži Oděv a textil 2017 v Liberci foto: souviz.cz |
„Urazila velký kus cesty, využila maximálně všech možností a stala se školou, která dokazuje, že její vize, síla a odvaha k realizaci vyhrávají a přinášejí konkrétní výsledky," řekla Eva Solnařová, která je ředitelkou Střední školy oděvní a služeb Vizovice 17 let.
U příležitosti 100. výročí hned na dva dny škola otevře své brány veřejnosti, bývalým žákům i pracovníkům. Dny otevřených dveří s bohatým programem se uskuteční v pátek 20. a v sobotu 21. dubna. Návštěvníci se mohou těšit například na ukázky odborných dovedností žáků ze všech oborů školy, promítání školních filmů. Program oslav zakončí slavnostní akademie. Ta je naplánovaná na 26. dubna a uskuteční se ve vizovickém kulturním domě. „Pozvané hosty provedeme historií i současností naší školy, včetně ukázek odborných dovedností žáků. Závěr bude patřit absolventce naší školy, světově uznávané módní návrhářce paní Marii Zelené, která představí svou módní kolekci zaměřenou na 100. výročí založení naší republiky. Součástí oslav bude také koncert šansoniérky Jany Musilové za klavírního doprovodu Petra Maláska," uvedla Eva Solnařová.
Škola nabízí i čtyřletý obor Fotograf foto: souviz.cz |
Vizovická střední škola má kapacitu 656 studentů. I na ní se ale podepisuje demografická křivka, v současné době tady studuje asi 430 žáků. „V 70. letech minulého století byl například problém dostat se na obor Kadeřník. U oboru Krejčí jsme zase otevírali každý rok tři třídy po třiceti žácích. Postupně, s přibývajícím dovozem oděvů z východních zemí do Česka, začal zájem o obor Krejčí klesat a před deseti lety jsme ho čtyři roky po sobě vůbec neotevřeli," vzpomněla ředitelka. V současné době zájem o obor mezi uchazeči mírně stoupá, v každém ročníku tak škola má několik žáků. „Velkou motivací pro žáky je zájem oděvních firem o absolventy. Bohužel ještě nejsme schopni jejich poptávku plně uspokojit," poznamenala Eva Solnařová.
To, že je Střední škola oděvní a služeb Vizovice na vysoké úrovni, svědčí i to, že od roku 2009 je mezinárodně certifikovanou institucí u International Education Society v Londýně a dlouhodobě si drží rating „Kvalitní instituce na velmi dobré profesionální úrovni". Je také držitelem Zlatého diplomu jako uznání nejvyšší kvality vzdělávání v oděvních oborech školy od Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu ČR.
-tz-
Aktuality28. 3. 2018
Zahrádkáři, sadaři, pěstitelé i ostatní zájemci mají možnost využít při jarních pracích na svých zahradách kvalitní kompost vyprodukovaný v kloboucké komunitní kompostárně. Cenná surovina vznikající zpracováním biologicky rozložitelného odpadu je k dispozici v libovolném množství zdarma. Případné přesetí je pak možné dohodnout za poplatek.
„Kompostový substrát obsahuje složky, které jsou hodnotným organickým hnojivem. Lidé jej uplatní na zahrádkách i ve sklenících, při hnojení trávníků a stromků, při přesazování květin a podobně," přiblížil místostarosta města Valašské Klobouky Martin Janík a poznamenal, že kompost z komunitní kompostárny bude zpracováván také při údržbě veřejné zeleně.
Komunitní kompostárna |
Zájemci si mohou odebrání dohodnout na Valašskoklobouckých službách, kontaktní telefony 777 565 191 a 777 565 192. Vyzvednutí je možné ve všedních dnech od 7 do 14 hodin. V případě požadavku přesetého kompostu je třeba předem upřesnit i požadované množství a cena takto upraveného zahradnického materiálu činí 300 korun za m3.
-tz-
Aktuality28. 3. 2018
Velikonoční svátky tradičně lákají řadu lidí k tomu, vyjet pryč z města a užít si volné dny v probouzející se jarní přírodě. Nejinak je tomu letos.
Hotely Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích s kapacitou 300 lůžek hlásí na Velikonoce již téměř vyprodáno. Zbývají dva poslední volné pokoje ve Spa hotelu Lanterna. „Ty se zřejmě rychle doobsadí, zájem je opravdu velký. Termín Velikonoc je mezi hosty tradičně velmi oblíbený a rozšíření svátků o páteční den tento zájem jen podpořilo," uvedl generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla. Podobná bude situace i v květnu díky státním svátkům, připadajícími letos na úterý.
Zvonička pod Miloňovou |
Hosty láká do Resortu Valachy jak možnost procházek jarní přírodou, tak i příležitost si ještě naposledy zalyžovat ve Ski areálu Razula, relaxovat v hotelových wellness centrech nebo si zpříjemnit volné dny pestrým doprovodným programem. „Letos jsme připravili lekce jógy, procházku k salaši s krmením oveček, výlet k rozhledně Miloňová, dětské animační programy, posezení u cimbálu, degustační večer s vinařem Filipem Mlýnkem nebo novinku v podobě lekcí nordic walking, které hostům nabízíme k zapůjčení," dodal Tomáš Blabla.
Velikonoční program - řezbář |
V sobotu 31. března bude navíc od 12 do 17 hodin připraven v hotelu Horal velikonoční program s ukázkami řemesel a tradic, který může navštívit i široká veřejnost. Návštěvníci si mohou vyzkoušet práci skláře, vyrobit si foukané skleněné ozdoby, vyřezávat ze dřeva, drátkovat a malovat vajíčka, plést pomlázky či zdobit perníčky. Odpoledne bude zpříjemňovat také dětský folklorní soubor Kyčera s dětskou cimbálovkou a ukázkou toho, jak si hrají a hrávaly děcka na Valašských kotárech.
U Karlovského muzea proběhne v neděli od 9 hodin akce Velikonoční šmigrustování. Vystoupí dětské pěvecké soubory a chybět nebude ani ukázka zdobení kraslic, perníčků, výroba píšťalek a mnoho dalšího.
Ski areál Razula bude dle aktuálních podmínek v provozu o svátcích od 8:30 do 17:30 hodin.
-pr-
Aktuality27. 3. 2018
Závěrečný pátý ročník soutěže pro mladé neprofesionální kapely z Česka a Slovenska je tady. Poslední šance, pro ty, kteří by se chtěli zapojit. Online registrace probíhá od 1. dubna do 31. května 2018 na webu muzikomat.eu. O výhře rozhodují fanoušci.
Muzikomat, společný projekt v rámci přeshraniční spolupráce mezi Domem kultury Vsetín a Divadlem Púchov, má již pátým rokem za cíl poskytovat prostor pro prezentaci a podporu mladým muzikantům a neprofesionálním kapelám různých žánrů z příhraničních oblastí Moravy a Slovenska.
V roce 2017 soutěž ovládla kapela z Valašských Klobouk Šamat foto: muzikomat.ez |
V uplynulých čtyřech ročnících soutěže o svou přízeň fanoušků bojovalo celkem 53 kapel z Česka a Slovenska napříč hudebními žánry, které dohromady obdržely téměř 41 000 hlasů. V roce 2017 soutěž ovládla kapela z Valašských Klobouk Šamat.
Nepromarněte poslední šanci zapojit se do Muzikomatu. Třeba to budete právě vy, komu pomůže se zviditelnit a odstartovat vaši hudební kariéru!
-tz-
Aktuality27. 3. 2018
Představte si situaci, kdy nakupujete v některém velkém nákupním centru a najednou zde vypukne požár. V takový okamžik zavládne mezi lidmi panika a budou se co nejrychleji snažit najít cestu ven. To ale vůbec nemusí být jednoduché.
Nákupní centra většinou nemají okna, takže se budete těžko orientovat a budete se muset spolehnout jen na šipky značící únikové východy. V záplavě reklam a upoutávek na zboží jsou tyto značky ale jen těžko rozpoznatelné, pokud nejsou zakryty úplně. Únikové cesty jsou často zaskládány nabízeným zbožím, a pokud se Vám přece jen podaří dostat se k únikovému východu, může se Vám stát, že bude zatarasený nebo dokonce zamčený, někdy i na pevný řetěz.
Všech těchto rizik si jsou hasiči vědomi a to, že jsou nákupní centra jedna z nejrizikovějších míst, moc dobře vědí. Proto také každoročně provádějí velké množství kontrol, jejichž cílem je zajištění stavu souladného s předpisy o požární ochraně.
„V obchodních domech a nákupních centrech se hasiči opakovaně setkávají s nedodržováním předpisů o požární ochraně. Každoročně se proto provádí v nákupních centrech požární kontroly. Bohužel náprava bývá často zjednána jen na krátkou dobu. Po čase opět obchodníci raději nabídnou větší množství zboží, které poskládají do únikových cest a vyvěsí reklamy před označení únikových východů, nežli by dbali na požární bezpečnost nakupujících, ale i o svoji a svých kolegů. Proto se sem musí hasiči pravidelně vracet," uvedla tisková mluvčí hasičů Nicole Zaoralová.
Ilustrační foto: HZS |
Pokud pojedete s rodinou nakupovat do nákupního centra, pak si můžete být jisti, že hasiči byli u toho, když se toto nákupní centrum projektovalo, a dbali na to, aby vás v případě požáru co nejlépe ochránili.
V loňském roce bylo po stránce požární bezpečnosti posouzeno v České republice 80.000 objektů. Smutnou statistikou je, že pouze cca 23% zkontrolovaných subjektů bylo bez závad. Hasiči se snaží pomoci při odstranění závady hned na místě. V krajním případě mohou hasiči nechat zastavit provoz v objektu.
„Mezi nejčastější nedostatky provozovatelů patří nefunkčnost požárně bezpečnostních zařízení, neoznačení čísla tísňového volání, neexistence požárního evakuačního plánu, neoznačení nouzových východů či neprůchodnost únikových cest a komunikačních prostor. Zejména poslední dvě pochybení již nejednou v minulosti způsobila lidská neštěstí a ztráty na životech," informovala Nicole Zaoralová.
Výsledky provedených kontrolních akcí ukazují, že k nedodržování předpisů o požární ochraně dochází stále ve značném měřítku. Přes vysoké riziko mnozí provozovatelé své povinnosti v oblasti požární ochrany značně zanedbávají. Na druhou stranu je potřeba zdůraznit, že pochybení v oblasti předpisů o požární ochraně jsou ve velké většině způsobeny spíše nedostatkem informovanosti provozovatelů a ne úmyslným zanedbáním svých povinností.
Díky pravidelně prováděným kontrolním akcím a opatřením přijatým k jejich nápravě si Česká republika v oblasti požární ochrany a vůbec aktivit HZS ČR ve srovnání se zahraničím stojí velmi dobře. ČR má například jeden z vůbec nejnižších přímých podílů škod způsobených požáry na hrubém domácím produktu (tedy celkovém bohatství vyprodukovaném v ČR za jeden rok) na světě.
-tz-
Aktuality26. 3. 2018
O důležitosti věnování se plně řízení vozidla se v neděli dopoledne přesvědčil muže ze Vsetínska. Při vyjetí mimo silnici a sjetí dolů srázem zničil své vozidlo Audi a sám utrpěl lehké zranění.
„V neděli deset minut po deváté dopoledne jel jednašedesátiletý řidič od obce Ratiboř ke kruhovému objezdu v katastru obce Jablůnka. Své soustředění na jízdu ale narušil výměnou cédéčka v přehrávači. Tato chvilka stačila, aby s vozem přejel na levou stranu silnice a potom i mimo ni. Poblíž autobusové zastávky s vozidlem prorazil zábradlí. Další jízda pokračovala dolů srázem a na jeho konci vozidlo zůstalo stát," popsal tiskový mluvčí policistů Vladislav Malcharczik.
Chvilka nepozornosti způsobila nehodu foto: PČR |
Škoda na vozidle se vyšplhala na tři sta padesát tisíc korun
Při této dopravní nehodě utrpěl řidič lehké zranění. Škoda na vozidle se vyšplhala na tři sta padesát tisíc korun a poškození zábradlí na dvacet tisíc korun. „Policisté u řidiče ze Vsetínska provedli dechovou zkoušku, kdy přístroj ukázal nulovou hodnotu," doplnil Malcharczik.
Poblíž autobusové zastávky s vozidlem prorazil zábradlí foto: PČR |
Nevěnování se plně řízení svého vozidla je jednou z častých příčin dopravních nehod. Řidičova pozornost by neměla být rozptylována žádnými rušivými vlivy, jako jsou telefonáty, vážný rozhovor se spolujedoucími, pití, jídlo anebo právě ovládání audiotechniky.
-tz-
Aktuality26. 3. 2018
Pokud si na jaře děláte pořádek v šatníku a odkládáte věci, které už nebudete nosit, rozhodně nevyhazujte kabelky, tašky ani psaníčka. Mohly by ještě posloužit k dobročinnému účelu na Kabelkovém veletrhu, který pořádá nezisková organizace Naděje ve Zlíně. Městský úřad Valašské Klobouky tuto akci podpoří zřízením sběrného místa na své podatelně, kam můžete doplňky přinášet až do 6. dubna. Druhou sbíranou „komoditou" jsou poštovní známky, které prostřednictvím charity přispějí na podporu misijního díla v zemích třetího světa.
„Na podatelně valašskokloboucké radnice, kde se zpracovává došlá pošta, už se podařilo od začátku roku nashromáždit přes půl kila poštovních známek. Pomoci nám mohou také občané, stačí vystřižené známky z dopisů a pohledů vhodit v obálce do schránky na vstupních dveřích úřadu, nebo je donést na podatelnu. Známky předáme charitě, která je nechá filatelisticky zpracovat a výtěžek z jejich prodeje poukáže misionářům," popsala Eva Fialová, referentka odboru matriky a evidence obyvatel, která má na starosti rovněž společenskou odpovědnost radnice. Sběr probíhá do konce června.
Sbírejte poštovní známky pro dobrou věc |
Výtěžek z Kabelkového veletrhu zase zlínská Naděje použije na stavbu pergoly na zahradě Domu pokojného stáří. „Nejen že lidé mají možnost přispět svou kabelkou, ale také si mohou sami na veletrhu pořídit některý z darovaných kousků, a tím přispět dobré věci. Akce proběhne 16. dubna od 15 do 18 hodin v Městském divadle Zlín," dodala Eva Fialová.
-tz-
Aktuality24. 3. 2018
Seriál VALACHY TOUR bude pokračovat v sobotu 5. května ve Velkých Karlovicích druhým z pětice závodů naplánovaných na letošní rok. Tradiční VALACHY DUATLON, který je zapsán v České knize rekordů jako největší akce svého druhu v tuzemsku, přitom letos přinese novinku: po pěti minulých ročnících se pořadatelé rozhodli pozměnit obvyklou trasu i distance.
„Chceme tak narovnat sportovní náročnost cyklistické a běžecké části. Podle ohlasů bylo kolo obtížnější než běh, nyní se tento rozdíl srovná. Trasa kola bude snadnější, běžeckou část prodloužíme. Závod tak jistě získá na atraktivitě a přinese rovné šance jak specialistům na kolo, tak těm, kteří víc vynikají v běhu," věří prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.
Duatlon - běh |
Zatímco dosud byla trasa duatlonu sestavena jako kombinace 3 km běhu - 15 km kolo - 1,5 km běhu, letos nově bude závěrečný běh dlouhý 3 km. „Obě běžecké trasy povedou tradičně po lesních cestách od hotelu Galik do údolí s potokem Malá Hanzlůvka a po dřívějších běžkařských trasách, takzvaných velbloudích hrbech. Délka trasy horského kola se sice nezmění, ale část povedeme jinudy a bude díky tomu jednodušší. Prvních 10 km vede stejně jako v minulosti od startu u Galiuk směrem k hotelu Horal, s následujícím postupným stoupáním po lesních cestách až Pod Vysokou. Necelý kilometr vede po hřebenovce a pak se sjíždí po zpevněných lesních cestách až k Laďově pramenu a dále po asfaltové cestě do depa kol za Galikem. Trasa tak opouští původní lesní sjezd okolo rozhledny Miloňová, který býval i kvůli jarnímu tání náročný zejména pro hobbíky," doplnil hlavní organizátor Bohuslav Komín.
Sportovci se mohou do závodu registrovat na www.valachytour.cz. Při přihlášení předem platí zvýhodněné startovné 400 Kč se zárukou vytištění jména na startovním čísle. Na místě bude startovné o stokorunu dražší.
Pro děti budou připraveny závody na kratších trasách v sedmi věkových kategoriích. Malí sportovci do 4 let mohou cyklistickou část absolvovat i na odrážedle. „Dětí na našich závodech stále přibývá, což nás moc těší. Sportování dětí se snažíme podporovat také symbolickým startovným ve výši 50 korun při registraci předem. A všechny od nás dostávají v cíli perníkovou medaili jako odměnu za účast," dodal Vladimír Sušil.
Seriál VALACHY TOUR bude po duatlonu pokračovat 16. června závodem BIKE VALACHY, následuje 3. srpna nejnavštěvovanější VALACHY MAN a závěr bude patřit 20. října běžeckému klání BĚHEJ VALACHY.
Pro ty, kteří by se chtěli zdokonalit ve vybraných sportovních disciplínách, se navíc ve Velkých Karlovicích ve spolupráci s VALACHY TOUR chystají sportovní kempy - Běžecká škola Miloše Škorpila v dubnu a říjnu, červencový Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem a také novinkový Bike kemp ve dnech 12. až 15. dubna - vše s ubytováním ve Spa hotelu Lanterna a tréninkem pod vedením profesionálů mimo jiné i na závodních trasách VALACHY TOUR.
Více informací: www.valachytour.cz
-tz-
Aktuality24. 3. 2018
V pondělí 26. března 2018 od 16.30 hodin se v knihovně Horní Lideč uskuteční benefiční program Děti dětem, ve kterém se představí žáci Základní umělecké školy Vsetín. Výtěžek ze vstupného a prodeje výtvarných dílek již tradičně putuje na dětské oddělení Vsetínské nemocnice. Během uplynulých let již tyto benefice podpořily rozvoj oddělení, nákup přístrojů a dalšího vybavení částkou bezmála sto tisíc korun.
Benefiční vystoupení se konají nejen v Horní Lidči, ale také v dalších místech našeho regionu. V pondělí 19. března 2018 odstartovala v Domě kultury v Lidečku, v úterý 20. března 2018 pokračovala ve Valašské Polance o dva dny pozdejí ve Vsetíně. Celý cyklus pak uzavřou 4. dubna 2018 od 16.00 hodin v sále Obecního úřadu Jablůnka.
Žáci Základní umělecké školy Vsetín Foto: archiv ZUŠ Vsetín |
„Velmi si vážíme spolupráce se Základní uměleckou školou Vsetín, která nám během uplynulých let pomohla s pořízením některých přístrojů, doplnění nábytku na dětské pokoje či dokoupením televizorů. Je o to cennější, že děti samy, pod vedením učitelů, pomáhají svým nemocným kamarádům zpříjemnit pobyt v nemocnici," komentoval a poděkoval primář dětského oddělení Vsetínské nemocnice MUDr. Marián Rubint.
Benefiční koncerty:
19. března 2018 DK Lidečko
20. března 2018 DK Valašská Polanka 17.00 hodin
22. března 2018 koncertní sál ZUŠ Vsetín 17.00 hodin
26. března 2018 knihovna Horní Lideč 16.30 hodin
4. dubna 2018 sál OÚ Jablůnka 16.00 hodin
-red-
Aktuality23. 3. 2018
V sobotu 24. března ve večerních hodinách potemní střed valašskokloboucké památkové zóny i další pamětihodnosti a budovy po městě. Nasvícení bude zhasnuto od 20.30 do 21.30 na podporu kampaně Hodina Země, při níž se ve tmě ocitají mimo jiné i významné dominanty velkých metropolí po celém světě. Přidat se mohou také občané, a to omezením svícení nebo používání elektrických spotřebičů.
„Do mezinárodní kampaně Hodina Země se Valašské Klobouky zapojí už potřetí. Kromě centra památkové zóny zhasneme také večerní nasvícení kostela Povýšení svatého Kříže, kaple svatých Cyrila a Metoděje i městských budov a sídel městských společností," pověděla starostka Eliška Olšáková.
Snahou happeningu je podpora šetrného přístupu k životnímu prostředí a zodpovědného nakládání s přírodními zdroji a energiemi. „Valašské Klobouky se o dosažení energetických úspor zasazují dlouhodobě například zateplováním městských budov nebo výměnou veřejného osvětlení za úsporná LED svítidla," doplnila starostka.
-tz-
Aktuality23. 3. 2018
V letošním roce tato neprofesionální přehlídka různých tanečních stylů přilákala více než tisíc účastníků. Jedná se o rekordní počet tanečníků, kteří soutěžili v šesti věkových kategoriích a devíti tanečních stylech. Na třicet tanečních týmu přijelo z různých koutů republiky i ze Slovenska a předvedlo více než sedmdesát jedinečných choreografií. Taneční skupina Yasmeen Dance z Horní Lidče pod vedením lektorky Veroniky Dittrichové, zahájila účastí na této soutěži letošní sezónu. „Soutěže se účastníme pravidelně. Je to v podstatě takové zahájení naší soutěžní sezóny po půlročních intenzivních trénincích," objasnila Veronika.
|
Taneční skupina Yasmeen Dance z Horní Lidče foto: Jaroslav Rumánek fotogalerie |